• امروز دوشنبه پانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بسیج یک مکتب توحیدی است

بسیج یک مکتب توحیدی است

حجت الاسلام ربانی نژاد در مراسم گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج یک مکتب توحیدی است

 پنج شنبه 4 آذر 1400   11  0      

حجت الاسلام احمد ربانی نژاد در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در اداره کل اوقاف گیلان گفت: بسیج یک مکتب توحیدی است که اصول تشکیل آن برگرفته از خدا باوری و طاغوت ستیزی است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت اعلام کرد: امام خمینی(رحمه الله) مکتب بسیج را با مبنا و شاخص اصلی توحید شکل داد.
وی افزود: بسیج، منسجم ترین سازمان جمهوری اسلامی در دنیاست و هر کسی که معتقد به توحید و مقاومت علیه استکبار باشد در زمره این نیروی مکتبی قرار می گیرد.
ربانی نژاد خاطرنشان ساخت: بسیج به خاطر این در مقابل استکبار می استد چون فقط خدا را می بیند و خداوند متعال را قادر و قدرت مطلق می داند.
وی گفت: مهمترین مولفه در مکتب توحیدی بسیج تکلیف محوری و تکلیف مداری است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت اضافه کرد: کسی که در مکتب توحیدی لست برای خود در برابر جامعه و مردم، تکلیف و وظیفه قائل است.
وی گفت: بسیج مجموعه ای است که بر مبنای تکلیف عمل می کند و تکلیف خود را از زور مداران نمی گیرد و بر مبنای تکلیف الهی عمل می کند.
ربانی نژاد تاکید کرد: هر کس اینگونه عمل کند بسیجی است.
وی با بیان اینکه عمل به تکلیف گاهی خود را در قالب دفاع نظامی بروز می کند، گفت: گاهی این تکلیف در قالب جهاد علمی و فتح قله های تکنولوژی، گاهی به صورت جهاد اعتقادی و در برهه ای از زمان هم به صورت مبارزه در فضای مجاری بروز پیدا می کند.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت ادامه داد: گاهی دشمن مرزهای امنیتی را با مخاطره روبرو می کند و بسیج وظیفه خود می داند با حضور در سوریه و لبنان و عراق به مقابله با جنگ نیابتی پرداخته و از مرزهای امنیتی جامعه اسلامی دفاع کند.
وی گفت: همین مسئله تکلیف محور در مکتب توحیدی باعث شد تا بسیج در مهار کرونا وارد عمل شود.
حجت الاسلام ربانی نژاد اظهار کرد: طبق آموزه های اسلامی هر کسی رفتار درست و سبک زندگی درست داشته باشد بسیجی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار