• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مرحله استانی مسابقات قرآن با رقابت ۸۲ نفر در گیلان آغاز شد

مرحله استانی مسابقات قرآن با رقابت ۸۲ نفر در گیلان آغاز شد

چهل و سومین دوره مسابقه های قرآن کریم "مرحله استانی" از امروز "چهارشنبه" در استان گیلان آغاز شد.

 چهارشنبه 26 شهریور 1399   11  0      

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری این مسابقه ها طی دو روز با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقعه متبرکه خواهر امام رشت اظهار داشت: مسابقه های بخش خانم ها از صبح امروز "چهارشنبه" آغاز شده و رقابت آقایان فردا "پنجشنبه" برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در چهل و سومین دوره مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم ۴۰ نفر از خانم ها و ۴۲ نفر از آقایان قاری و حافظ قرآن کریم با یکدیگر رقابت می کنند، افزود: این دوره از مسابقه ها در ۹ رشته حفظ ۵ جزء ، ۱۰ جزء ، حفظ ۲۰ جزء و کل، قرائت، ترتیل و دعا خوانی، اذان، تفسیر قرآن کریم برگزار می ‌شود ضمن اینکه مسابقه های رشته دعاخوانی و تواشیح، ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال خواهد شد.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به داوری ۱۰ آقا و ۱۰ داور خانم در این دوره از رقابت ها خاطر نشان کرد: برای اولین بار در تاریخ مسابقه های استانی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان، داوران این دوره از مسابقات از گیلان هستند که توسط سازمان اوقاف انتخاب و معرفی شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه پس از پایان این رقابت ها ۶ خانم و هشت آقا از برگزیدگان مرحله استانی مسابقه های قرآن کریم به مرحله کشوری راه می یابند، اضافه کرد: مسابقات قرآنی در نیمه اول آبان ماه، به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.

مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم گیلان ۱۴ تا ۱۷ تیرماه در سه منطقه برگزار شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار