• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آبادانی بقاع متبرکه از مصادیق احترام به ذریه پیامبر است

آبادانی بقاع متبرکه از مصادیق احترام به ذریه پیامبر است

حجت‌ الاسلام صفوی با بیان اینکه احترام به مزار امامزادگان احترام به پیامبر اکرم(ص) است، گفت: از مصادیق احترام به ذریه پیامبر(ص)، آبادانی بقاع متبرکه است.

 سه شنبه 10 تیر 1399   6  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام «سید محسن صفوی» روز گذشته در آیین رونمایی از پروژه آیینه کاری امامزاده عبدالله کلرم فومن اظهار داشت: بقاع متبرکه به عنوان امانتی بین مردم هستند تا مردم به یاد ائمه (ع)بیفتند.

امام جمعه فومن مزار امامزادگان را مصداق شعائر الهی دانست و گفت: مردم ولایتمدار و شیعه در این منطقه و همه مناطق گیلان به بقاع متبرکه علاقه وافر دارند و روحشان به این بقاع وابسته است.

وی با بیان اینکه مردم گیلان مزار امامزادگان، این امانات الهی را به خوبی نگهداری کردند، اعلام کرد: مردم گیلان در عمل و در میدان ولایت مداری ثابت کردند، قومی نیستند که کفران نعمت کنند.

حجت الاسلام صفوی خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه را طبق روایات اسلامی شافیان محشر می‌دانیم.

وی اظهار داشت: احترام به ذریه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) باعث برخورداری از شفاعت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) می شود.

امام جمعه فومن اذعان کرد: از مصادیق احترام به ذریه پیامبر(ص) تلاش برای آبادانی بقاع متبرکه است.

وی با تاکید بر اینکه احترام به مزار امامزادگان احترام به پیامبر اکرم(ص) است، افزود: از برکات انقلاب است که مردم به سمت معنویت متمایل هستند.

حجت الاسلام صفوی به موقعیت ویژه منطقه کلرم اشاره کرد و گفت: این منطقه محل عبور مسافران بسیاری است و رسیدگی به خدمات رفاهی در امامزاده عبدالله(سلام الله علیه) به رونق بیشتر منطقه کمک می‌کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار