• امروز یک شنبه هفدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اخد سند مالکیت موقوفه ۴۰ میلیارد تومانی در شفت

اخد سند مالکیت موقوفه ۴۰ میلیارد تومانی در شفت

رئیس اداره اوقاف شفت از اخد سند مالکیت موقوفه حاج حاکم نصیر رشتی به ارزش ۴۰ میلیارد تومان خبر داد.

 سه شنبه 8 بهمن 1398   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، «حمید رحیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاریشبستاناز شفت اظهار کرد: شهرستان شفت دارای موقوفه و اوقاف و امور خیریه شهرستان پیگیر گرفتن سند مالکیت برای موقوفات است.

 

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت با اشاره به اهمیت اخذ اسناد مالکیت موقوفات افزود: اولین و مهم‌ترین اقدام در تثبیت مالکیت موقوفه و حفاظت از مکان‌های وقف شده در مقابل موقوفه خواران و متجاوزان به اراضی موقوفه، اخذ سند مالکیت است.

 

وی با بیان اینکه سند مالکیت موقوفه حاج حاکم نصیر رشتی به مساحت 157 هکتار و به ارزش 40 میلیارد تومان که با نیت روضه سیدالشهدا(ع) است، اخذ شد گفت: همچنین در دو ماه گذشته سند موقوفه امامزاده اسحاق به مقدار هفت هزار متر مربع با همکاری اداره ثبت اسناد شهرستان گرفته شد.

 

رحیمی تصریح کرد: این اداره در راستای شناسایی، احیاء و ساماندهی موقوفات از کلیه شهروندان که هر گونه اسناد وقفی شامل، وقف‌نامه، حبس‌نامه، وصیت‌نامه و هِبه‌نامه‌ای در اختیاز دارند که دال بر وقفیت مالک یا املاکی دارد، دعوت به عمل می‌آید تا با تحویل اسناد مذکور به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ضمن شریک شدن در اجر معنوی و صیانت از سنت نبوی وقف، از پاداش نقدی که به این منظور در نظر گرفته شده است بهره‌مند شوند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار