• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

لزوم تشکیل کمیته احیای موقوفات دانشگاه‌ و حوزه علمیه

لزوم تشکیل کمیته احیای موقوفات دانشگاه‌ و حوزه علمیه

حجت الاسلام علیزاده بر ضرورت تشکیل کمیته احیای موقوفات دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تاکید کرد و گفت: برخی از موقوفات با نیت علمی دست دیگران است که باید در خدمت توسعه علم قرار گیرد.

 چهارشنبه 15 آبان 1398   28  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف گیلان و به نقل از خبرگزاری شبستان از رشت، حجت الاسلام «ستار علیزاده» امروز(سه‌شنبه، ۱۴ آبان) در همایش وقف و رسانه در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه جامعه علمی دنیای امروز مدیون اسلام و وقف است گفت: وقف نهادی مترقی، کارآمد، اثرگذار و از عمده‌ترین زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی است.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تاکید بر ایجاد نهضت وقف‌گرایی در جامعه افزود: اگر نهضت وقف‌گرایی در جامعه ایجاد شود باید از مراکز دانشگاهی و حوزه علمیه آغاز شود و قیام نخبگان را شاهد باشیم.


وی تصریح کرد: مراکز علمی، دانشگاهی و فقهی به اندازه‌ای که از وقف بهره‌مند می‌شوند در حوزه وقف ورود علمی و منطقی کنند. باید همیار وقف باشند چون در سال‌های گذشته و اکنون وقف همیار دانشگاه و حوزه علمیه بود.


حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه رابطه بین وقف و دانشگاه باید بازخوانی شود اظهارداشت: وقف باید در ساختار دانشگاه و حوزه باشد و فرهنگ وقف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.


وی خواستار تشکیل کمیته احیای موقوفات دانشگاه‌ها و حوزه علمیه شد و اعلام کرد: برخی از موقوفات با رویکرد علمی دست دیگران است که باید در خدمت توسعه علم قرار گیرد.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ادامه داد: راه‌اندازی وقف‌های جدید باید با تولیت خود دانشگاه و حوزه علمیه باشد چون اوقاف به دنبال تولی‌گری نیست و تنها خواهان توسعه فرهنگ وقف است.


وی با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها، دانشگاه با تکیه بر وقف به فعالیت‌های علمی خود ادامه می‌دهد افزود: مرکز مشاوره وقف در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه راه‌اندازی شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار