• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف در حوزه علم اثر ماندگاری در جامعه است

وقف در حوزه علم اثر ماندگاری در جامعه است

رئیس دانشگاه گیلان گفت: وقف در مراکز علمی تاثیرات شگرفی در آینده خواهد داشت زیرا دانشجویی که از محل موقوفات حمایت شود خود را وقف مردم و جامعه خواهد کرد.

 چهارشنبه 15 آبان 1398   30  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف گیلان و به نقل از ایسنا, رئیس دانشگاه گیلان گفت: وقف در مراکز علمی تاثیرات شگرفی در آینده خواهد داشت زیرا دانشجویی که از محل موقوفات حمایت شود خود را وقف مردم و جامعه خواهد کرد.

احمد رضی امروز در همایش استانی وقف و رسانه که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد با اشاره به سابقه وقف در حمایت از توسعه علم، اظهار کرد: دانشگاه کرمان و بابل و بسیاری از مراکز علمی و آموزشی ما موقوفه هستند.

رئیس دانشگاه گیلان به بنیاد علمی و موقوفه قلم چی اشاره کرد و افزود: این بنیاد موقوفه در سطوح مختلف به کار آموزش پرداخته و دانش آموزان بسیاری از منافع بنیاد قلم چی بهره مند شده اند. در گیلان مدرسه سازی و دانشگاه سازی توسط خیران و واقفان همواره مورد توجه بوده است.

رئیس دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه خیرین بزرگی در گیلان در حوزه آموزش عالی داریم، گفت: دانشکده فنی و مهندسی فومن توسط خیر بزرگ سیدعباس موسوی ره پیما ساخته و کارخانه چای موقوفه ای پشتوانه و حامی علمی این دانشگاه شد.

وی به خدمات دکتر ابریشم چیان، در ساخت مراکزی در دانشگاه گیلان اشاره کرد و گفت: ایشان یک چهره ملی در آموزش عالی کشور و الگوی بسیاری از خیرین هستند. به برکت خیرین پنج پروژه عمرانی در فرآیند احداث داریم که طی امسال و سال آینده افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با فعالیت های فرهنگی و تبلیغی وقف برای توسعه علم رونق بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: وقف در مراکز علمی تاثیرات شگرفی در آینده خواهد داشت و اثر ماندگار آن در حوزه علم در جامعه شکوفا خواهد شد زیرا دانشجویی که از محل موقوفات حمایت و در آینده دکتر و مهندس شود خود را وقف مردم و جامعه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این مراسم از 40 واقف و خیر گیلانی تقدیر شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار