• امروز جمعه بیست و هشتم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

قرائت زیارت اربعین در 280 بقعه متبرکه گیلان

قرائت زیارت اربعین در 280 بقعه متبرکه گیلان

زیارت اربعین در 280 بقعه متبرکه گیلان قرائت شد.

 یک شنبه 28 مهر 1398   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام ستار علیزاده گفت: اداره اوقاف و امور خیریه گیلان همزمان با سراسر کشور مراسم ویژه ای در اربعین حسینی برگزار می کند.وی با بیان اینکه مراسم ویژه اربعین حسینی در قالب بصیرت عاشورایی برگزار می شود، اظهار داشت: این مراسم در روز و شب اربعین مصادف با روز شنبه، 27 آبان در 500 بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود.


مدیرکل اوقاف گیلان اعلام کرد: برجسته ترین برنامه طرح بصیرت عاشورایی در صبح روز اربعین، قرائت زیارت اربعین در 280 بقعه متبرکه گیلان است.


وی ادامه داد: برگزاری مراسم عزاداری، سخنرانی، اطعام، ایستگاههای صلواتی از دیگر مراسم بقاع گیلان در روز و شب اربعین حسینی است.


علیزاده گفت: به جهت حضور مردم در 15 بقعه سطح یک مجری طرح بصیرت عاشورایی در روز اربعین، در این امکن متبرکه ایستگاه همه واقف باشیم برای مشاوره وقف دایر خواهد شد.


وی خاطرنشان ساخت: سوگواره بصیرت عاشورایی از تاریخ 10 شهریور آغاز شده و تا 7 آبان ماه 98 در 500 بقعه متبرکه گیلان ادامه دارد.


مدیرکل اوقاف گیلان افزود: 15 بقعه متبرکه از بقاع مجری این طرح در گیلان 15 بقعه سطح یک، 36 بقعه سطح دو و 449 بقعه متبرکه در سطح سه هستند.


وی افزود: در 15 بقعه سطح یک مجری سوگواره بصیرت عاشورایی در گیلان خیمه‌ معرفت برپا شده است.


 علیزاده گفت: ۱۹۲ مبلغ و روحانی بومی در برگزاری بصیرت عاشورایی در گیلان مشارکت دارند.


وی همچنین اعلام کرد: نزدیک به سه هزار نفر از اعضای هیئت امنا، اعضای مراکز فرهنگی و قرآنی و خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری خدمت رسانی به زائران و برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی هستند.


مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به فضیلت زیارت اربعین در روایات اظهار داشت: از عموم مردم گیلان دعوت می کنیم با حضور در مراسم بقاع متبرکه بر شور و حرارت عزاداری حسینی بیافزایند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار