• امروز دوشنبه پانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اسکان بیش از ۶ هزار زائر خارجی اربعین در امامزادگان آستارا

اسکان بیش از ۶ هزار زائر خارجی اربعین در امامزادگان آستارا

مهدوی از اسکان بیش از ۶ هزار زائر خارجی اربعین حسینی در امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) شهرستان آستارا خبر داد.

 سه شنبه 23 مهر 1398   4936  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، «جمشید مهدوی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا از ورود ۱۶ هزار و ۸۰۰ زائر خارجی از مرز زمینی آستارا به کشورمان برای شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی خبر داد و گفت: از این تعداد زائر وارد شده به کشورمان ۶ هزار و ۵۰۰ زائر به صورت شبانه و موقت در حسینیه، زائرسرا و امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) اسکان داده شدند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا از توزیع بیش از ۱۷ هزار غذای گرم بین زائران خارجی اربعین در موکب‌های راه‌اندازی شده در پایانه مرزی و امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) خبر داد و افزود: برای استقبال و پذیرایی از زائران خارجی ۱۳۲ میلیون تومان هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه از این میزان مبلغ هزینه شده ۱۰۴ میلیون تومان کمک‌های مردمی و مابقی از حساب ستاد اربعین بود، تصریح کرد: ۲۸ میلیون تومان از کمک‌های مردمی به‌صورت نقدی بود.

مهدوی با اشاره به توزیع کتابچه راهنمای زائران به زبان آذری بین زوار خارجی، خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین اقلام فرهنگی از قبیل چفیه، سربند، کتاب‌های علوم دینی به زبان آذری و ... بین آنان توزیع شد.

مسئول کمیته استقبال و فرهنگی ستاد اربعین بندر آستارا ادامه داد: در ایام ورود زائران خارجی اربعین حسینی از مرز زمینی آستارا به کشورمان همچنین خدماتی از قبیل بهداشتی و درمانی، پاسخ به سوالات شرعی، صرافی پول ارائه شد.
 
مهدوی گفت: ۹۰ درصد پذیرایی و استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی، مردمی بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار