• امروز سه شنبه سی ام مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۳۴ مبلغ در طرح نشاط معنوی در امام زادگان گیلان همکاری دارند

۱۳۴ مبلغ در طرح نشاط معنوی در امام زادگان گیلان همکاری دارند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: در اجرای طرح مشاط معنوی در استان ۱۳۴ مبلغ اعزامی و بومی همکاری دارند.

 پنج شنبه 30 خرداد 1398   34  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کلاوقاف و امور خیرهی گیلان و به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده گفت: طرح نشاط معنوی ویژه تابستان برنامه کشوریست که از ۲۵ خردادماه جاری در ۱۲۰ بقعه متبرکه استان گیلان برای دختران و پسران دانش آموز هفت تا ۱۸ سال آغاز شده است.
وی جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه برای تربیت افراد خلاق و مبتکر برای مدیریت بقاع متبرکه به ویژه مراکز افق را از اهداف اجرای این طرح عنوان و اظهار داشت: تعامل و مشارکت با نهادهای فرهنگی همسو برای پرهیز از موازی کاری در انجام امور فرهنگی و ترویج معارف اسلامی و غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان از مهمترین اهداف این طرح است.
وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در سال جاری به سه شکل برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: در مدل اول و مشارکتی، ادارات اوقاف شهرستانی با تعامل با نهادهایی مانند بسیج، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، این طرح را برگزار می کنند.
مدیرکل اوقاف گیلان اضافه کرد: در مدل مشارکتی ثبت نام دانش آموزان، هزینه های اجرایی، برگزاری کلاس‌های ورزشی و هنری با نهادهای یاد شده، است و ادارات اوقاف و بقاع متبرکه با در اختیار قراردادن مکان مناسب در بقاع متبرکه، ظرفیت خیمه های معرفت و اجرای کلاس‌های فرهنگی و معارفی و همچنین پذیرایی در طرح مشارکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در مدل دوم که به صورت اردویی، آموزشی و فرهنگی برگزار می‌شود بقاع متبرکه ای که دارای ظرفیت اردویی هستند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغان اعزامی، نسبت به برپایی خیمه معرفت در آنها اقدام می شود، خاطر نشان کرد: در مدل سوم هم که مانند سال‌های گذشته برگزار می شود، کلاس‌های آموزشی در داخل بقعه متبرکه با حضور اساتید و مربیان برای گروه های سنی مختلف به تفکیک برگزار می‌شود.
وی درباره کلاس‌های آموزشی طرح نشاط معنوی گفت: این کلاس‌ها با توجه به ظرفیت هر بقعه متبرکه در سه گروه معارفی شامل قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی، گروه مهارت های ده گانه زندگی مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات موثر، حل مسئله و تصمیم گیری، مدیریت استرس و گروه فنی و هنری شامل نقاشی، خطاطی، گلدوزی، خیاطی، کار با ابزار و آموزش تعمیرات وسایل منزل برگزار می‌شود.
استان گیلان دارای بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه و بیش از ۳۹۱ هزار دانش آموز است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار