• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغاز آئین جزءخوانی قرآن کریم درحرم خواهر امام رضا (ع) رشت

آغاز آئین جزءخوانی قرآن کریم درحرم خواهر امام رضا (ع) رشت

آئین جزءخوانی قرآن کریم امروز با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان و مدیرکل اوقاف استان درحرم خواهر امام رضا (ع) رشت آغاز شد.

 چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398   23  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان وبه نقل از خبرگزاری فارس،  آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آیین آغازین برنامه جزء خوانی قرآن کریم در آستان مقدس حضرت فاطمه اخری(س) رشت با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است اظهار کرد: همان‌گونه که بهار حیات جدیدی به پدیده‌های هستی می‌بخشد ماه رمضان نیز می‌تواند بین ما و زندگی نو پیوند ایجاد کند.

وی با اشاره از حدیثی از حضرت زین العابدین (ع) گفت: با آمدن بهار، شادی نظام هستی را فرامی‌گیرد و آمدن ماه رمضان نیز دل‌های مؤمنان را شاد می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه باید سعی کنیم فرصتی را که برای بندگی در ماه رمضان به انسان داده شده غنیمت شماریم، افزود: این ماه آن‌قدر عظیم است که با شنیدن فضایل آن شگفت‌زده می‌شویم.

فلاحتی ثواب قرائت قرآن در ماه رمضان را ازجمله فضایل این ماه برشمرد و بیان کرد: قرائت یک آیه قرآن در این ماه برابر قرائت تمام آیات قرآن کریم است، صرف کردن اوقات در ماه رمضان برای قرائت قرآن زمینه‌ساز پیوند بین انسان و خدا می‌شود.

وی درباره برکات قرائت آیات قرآن کریم، گفت: شخص قاری در سایه تلاوت قرآن به آرامش روحی می‌رسد چرا که قرائت قرآن موجب افزایش رزق مادی و معنوی انسان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان مصون ماندن انسان از نفس اماره را از دیگر برکات قرائت قرآن عنوان کرد و گفت: وقتی شخص به خواندن قرآن روی ۀورده و در این مسیر مداوت کند از وساوس نفس اماره به دور می‌ماند.

به گزارش فارس، آئین جزء خوانی قرآن کریم همراه با تفسیر آیات کلام‌الله مجید، قرعه‌کشی و اهدای جوایز و پخش زنده از سیمای مرکز گیلان، ساعت 14 هر روز در آستان خواهر امام (س) رشت برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار