• امروز پنج شنبه سی ام خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هویت آستانه اشرفیه با حرم آقا سید جلال الدین اشرف گره خورده است

هویت آستانه اشرفیه با حرم آقا سید جلال الدین اشرف گره خورده است

امام جمعه آستانه اشرفیه در مراسم معرفی اعضای جدید هیات امنای آستان آقا سید جلال الدین اشرف اعلام کرد: هویت این شهرستان با حرم آقا سید جلال الدین اشرف گره خورده است.

 یک شنبه 25 فروردین 1398   74  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام احمد طیبی، امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به معرفی هئات امنای جدید از اعضای پیشین هیئت امنای حرم آقا سید جلال الدین اشرف(ع) تقدیر کرد و گفت: اعضای پیشین هیات امنا کارهای خوب و قابل تحسینی انجام دادند و ان شا الله مورد توجه آقا باشند.
وی در ادامه اظهار داشت: اعضای جدید هیات امنای این آستان مقدس کارهایی که توقع هست و قابلیت اجرا دارد با همکاری اوقاف شهرستان به نحو احسن انجام دهند.
طبیبی تاکید کرد: هویت این شهرستان به نحوی با حرم آقا سید جلل الدین اشرف(ع) گره خورده و امیدواریم در اثر عانیت و توجهی که به این مرقد شریف می شود شاهد شکوفایی و بالندگی و پویایی این شهر باشیم.
امام زادگان، کانون دفاع از ولایت و تجلی وحدت است
در ادامه این جلسه حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان نیز گفت: در فرهنگ و دین ما راه‌های خدمت بسیار گسترده است و به برکت انقلاب حوزه‌های خدمت رسانی به مردم بسیار گسترده شد.
وی گفت: از برکات و آثار انقلاب و شهدا خدمتگذاری در آستان امام زادگان است.
مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه هویت دینی و انقلابی این شهر به برکت وجود آقا سید جلال الدین اشرف است، گفت: انسانهای خوشنامی از متدینین و معتمدین مردم در این آستان زحمت کشیدند.
وی اعضای هیات امنای بقاع متبرکه را خدمتگذاران راستین قرآن و اهل بیت دانست و گفت: با وجود همه زحماتی که پس از انقلاب کشیده شد حق امام زادگان آقا سید جلال الدین اشرف(ع) و خواهر امام(س) رشت ادا نشد.
عنیزاده خاطرنشان ساخت: آستان مقدس آقا سید جلال الدین اشرف(ع) متلعق به هیچ نهاد و گروهی نیست بلکه متلعق به همه مردم و حتی بشریت است.
وی گفت: آستان آقا سید جلال الدین اشرف(ع) بقعه شاخص ملی است و ظرفیت جهانی دارد و قدمهای خوب تر، بهتر و انقلابی تری باید در اینجا برداشته شود.
مدیرکل اوقاف گیلان اضافه کرد: این امام زاده در تراز خودش معرفی نشده و با استفاده از ظرفیت نخبگان و تبلغات موثر می توان تصویر برجسته تری از این مکان مقدس در سطح جهانی به نمایش گذاشت.
وی بر استفاده از ظرفیت امام زاده برای تبلیغ دین و ارزشهای انقلاب و جذب جوانان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با نگاه جهادی و انقلابی از مطالبات امام خامنه ای است.
علیزاده، خواستار تشکیل ستاد بازسازی بقعه متبرکه با حضور همه مسئولان و همچنین تشکیل شبکه خادمان افتخاری و استفاده از ظرفیتهای مردم شد و گفت: امام زاده، باشگاه فرهنگی و اجتماعی و کانون دفاع از ولایت و تجلی وحدت است.
کلیدی ترین عامل توسعه شهر، توسعه حرم آقا سید جلال الدین اشرف(ع) است
مهندس حیدری، فرماندار آستانه اشرفیه نیز در این نشست اعلام کرد: کلیدی ترین عامل توسعه شهر، توسعه حرم آقا سید جلال الدین اشرف(ع) است.
وی گفت: در شرایطی که آمریکا حمله به روحیه دینی نوجوانان و جوانان را در دستور کار قرار داده باید زمینه جذب جوانان را به مراکز دینی بیشتر فراهم کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با مجموعه وزین فعلی زمینه رشد و توسعه بیشتر حرم و منطقه فراهم شود.
وی اظهار داشت: باید جهشی به شهر بدهیم تا در ردیف شهرهای هفتم و هشتم کشوری نباشیم.
لزوم جهش در فعالیت های فرهنگی و عمرانی حرم
فرمانده سپاه قدس گیلان نیز اظهار کرد: شهر هیچ وقت آباد نمی شود مگر اینکه حرم آباد شود.
وی گفت: با کمک گرفتن از گروههایی که تجربه و تخصص در حوزه فرهنگ و عمرانی دارند جهشی به توسعه فعالیتهای عمرانی و فرهنگی حرم خواهیم داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار