• امروز دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعزام 363 مبلغ به بقاع متبرکه گیلان

اعزام 363 مبلغ به بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه اوقاف گیلان اعلام کرد: 363 مبلغ اعزامی از قم و بومی در برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در محرم با اوقاف گیلان همکاری می کنند.

 سه شنبه 27 شهریور 1397   95  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار مبلغان همکار در طرح بصیرت عاشورایی اوقاف گیلان با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: سازمان اوقاف با رویکرد انقلابی و جهادی برنامه‌های فرهنگی در مناسبت‌های ملی و دینی و انقلابی اجرا می‌کند.
وی اعلام کرد: سازمان اوقاف در سراسر کشور طرح آرامش بهاری را در تعطیلات نوروزی، سوگواره یاس نبوی را در ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه)، نشاط معنوی را در تابستان ضیافت الهی را در ماه رمضان، اکمال دین نبوی را در عید غدیر و بصیرت عاشورایی را در محرم و صفر برگزار می کند.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: در طرح نشاط معنوی تابستان امسال بیش از هفت هزار نفر کودک و نوجوان در بقاع متبرکه مجری طرح ثبت نام کردند.
وی در ادامه گفت: به رسم هرساله همزمان با سراسر کشور، مراسم ویژه فرهنگی سازمان اوقاف در ایام محرم و صفر با عنوان بصیرت عاشورایی در 510 بقعه متبرکه و آستان امام زادگان گیلان نیز برگزار می شود.
علیزاده اظهار کرد: زمان اجرای این طرح از تاریخ ۲۰ شهریور لغایت ۱۷ آبان ماه ۹۷ است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه های بصیرت عاشورایی در دو بخش، بخش اول اجرای برنامه‌ھای فرھنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و بخش دوم، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام برگزار می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌(علیه‌السلام)، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی‌، مراسم ویژه نوجوانان حسینی با عنوان احلی من العسل، اقامه نماز ظهر عاشورا، همایش رهروان زینبی و نهضت بیداری با خطبه های علوی و منشور عزت، ویژه مراسم اربعین حسینی و تجمع لبیک یا رسول الله از برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است.
وی برپایی خیمه‌های معرفت با حضور روحانیون اعزامی از قم و مبلغان بومی را از دیگر برنامه‌های اوقاف گیلان در طرح بصیرت عاشورایی معرفی کرد و گفت: 63 مبلغ اعزامی از قم و 300 مبلغ بومی در اجرای طرح بصیرت عاشورایی با اوقاف گیلان همکاری می‌کنند.
علیزاده اضافه کرد: 28 خیمه معرفت در بقاع متبرکه شاخص گیلان در ایام برگزاری بصیرت عاشورایی دایر است که از این تعداد 11 خیمه ویژه کودک و نوجوان، هشت خیمه معرفت چند رسانه‌ای و 9 خیمه هم به مشاوره اختصاص دارند.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان درباره اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام، گفت: گیلان 281 موقوفه با نیت روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام در ایام محرم و صفر دارد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر