• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجراي طرح بصيرت عاشورائي در بقاع متبركه شهرستان ماسال

اجراي طرح بصيرت عاشورائي در بقاع متبركه شهرستان ماسال

حميد رحيمي ، رئيس اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان ماسال از اجراي طرح بصيرت عاشورائي همزمان با فرا رسيدن ماه محرم در سطح بقاع متبركه شهرستان ماسال خبر داد .

 دوشنبه 26 شهریور 1397   26  0      

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان ماسال ، حمید رحیمی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ماسال اظهار کرد : شناساندن مکتب سرخ عاشورا وعمق بخشیدن به باورهای اقشار مختلف جامعه در خصوص اهداف والای نهضت حسینی همواره رکن اصلی برنامه‌های فرهنگی جاری در کشور بوده است.
وی با بیان اینکه طرح «بصیرت عاشورایی» همزمان با فرا رسیدن ایام محرم در این شهرستان آغاز می‌شود، افزود: این طرح همچون سنوات گذشته در کلیه بقاع متبرکه شهرستان باحضور عاشقان آقا ابا عبدالله الحسین برگزار می‌شود.
 
رئیس اوقاف و امور خیریه ماسال گفت: سازمان اوقاف و امورخیریه در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری مبنی برتبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی وبه منظور جهت دهی به مراسم عزاداری واجرای صحیح نیات موقوفات و همچنین استفاده کامل از ظرفیت امامزادگان و بقاع متبر که طرح سوگواره بصیرت عاشورایی را برگزار می‌کند.
رحیمی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت ایام محرم و ویژه برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی می‌توان فرهنگ عاشورا؛ ایثار و شهادت را ترویج کرد.
وی با بیان اینکه این طرح از بیستم شهریور آغاز می‌شود و تا 17 آبان ادامه دارد، اظهار کرد: برنامه‌های بصیرت عاشورایی در دو بخش برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام اجرا می‌شود.
رئیس اوقاف و امور خیریه ماسال افزود: با توجه به ورود کاروان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) در کربلا برگزاری تجمع بزرگ «لبیک یا حسین‌ (علیه‌السلام)» عصر چهارشنبه(21شهریور) مصادف با دوم محرم‌الحرام باحضور هیات امنا، خادمین و مدیران فرهنگی در بقاع متبرکه ماسال برگزار می‌شود.
رحیمی با بیان اینکه با اشاره به همایش شیرخوارگان حسینی اظهار کرد: این همایش همزمان با سراسر کشور روز جمعه (23 شهریور) در بقعه متبرکه قران با حضور پر شور مادران و فرزندان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برنامه احلی من العسل (همایش نوجوانان حسینی‌علیه‌السلام) یکشنبه (25شهریور) مصادف با ششم محرم‌الحرام و همچنین برنامه های روز تاسوعا و عاشورای حسینی در ماسال اظهار کرد : اقدامات لازم درخصوص ، آماده‌سازی و زمان‌بندی مناسب برای حضور و تردد دستجات عزاداری در صحن امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین تدابیر لازم برای تفکیک محوطه خواهران و برادران انجام شده است .
وی با بیان اینکه خیمه‌های معرفت و دفاتر مشاوره و پاسخگوئی به مسائل شرعی در روزهای تاسوعا و عاشورا در سطح بقاع متبرکه فعالیت ویژه خواهند داشت ، افزود : اجرای برنامه‌های ویژه شام غریبان در امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین حضور پرشکوه مردم و هیئت امنای مساجد و بقاع متبرکه شهرستان ماسال در اجتماع شهرستانی شام غربیان برگزار می‌شود .
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ماسال گفت : محتوای اصلی سخنرانان در شب تاسوعا به بحث تاریخی عدم پذیرش امان نامه ارسالی از سوی سپاه کف،توسط حضرت ابوالفضل العباس و فرمایش حضرت امام(ره) که دقیقاً الگو برداری از مکتب و سیره آن حضرت می‌باشد، است .
رحیمی تصریح کرد : خیمه‌های معرفت درامامزادگان مجری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی با ایجاد غرفه‌های پاسخ به مسائل شرعی ، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک ، غرفه عفاف و حجاب ، غرفه تبلیغ چند رسانه‌ای و غرفه ویژه‌ی «همه واقف باشیم» راه‌اندازی می‌شود .
وی خاطرنشان کرد : اقامه نماز ظهر و عصر در روزهای تاسوعا و عاشورا در صحن و یا محوطه‌ امامزادگان و بقاع متبرکه بصورت باشکوه برگزار می‌شود .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ماسال اظهار کرد : مراسم عزاداری حضرت سیدالساجدین(علیه السلام) که مصادف است با شب سوم شهادت امام حسین(علیه‌السلام) و یاران وفادارشان در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص صورت می‌گیرد .
رحیمی افزود : همایش رهروان زینبی(سلام‌الله علیها) ویژه بانوان مصادف با 12 محرم الحرام در سطح بقاع متبرکه این شهرستان برگزار می‌گردد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر