• امروز سه شنبه سی ام مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کمک 28 میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبرکه

کمک 28 میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبرکه

مدیر کل اوقاف گیلان اعلام کرد: در سال گذشته 28 میلیارد تومان از کمکهای مردمی در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه گیلان استفاده شده است.

 سه شنبه 20 شهریور 1397   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام علیزاده،مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان روز گذشته در دیدار با حجت الاسلام راشدی نوری، امام جمعه صومعه سرا با اشاره به حوزه های فعالیتهای سازمان اوقاف اظهار داشت: تدبیر امور امام زادگان، نظارت بر موقوفات و برگزاری مسابقات قرآن سه حوزه مهم فعالیتهای سازمان اوقاف است.

وی در ادامه از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 510بقعه متبرکه استان گیلان در ایام محرم و صفر خبر داد و گفت: ویژه برنامه های لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل ویژه نوجوانان، رهروان زینبی ویژه بانوان، شام غریبان، نماز ظهر عاشورا و لبیک یا رسول الله در قالب این طرح در بقاع مجری طرح برگزار می شود.

علیزاده خاطر نشان کرد: 63 مبلغ اعزامی از قم و 300مبلغ بومی در اجرای این طرح با اوقاف گیلان همکاری میکنند.

وی به انجام فعاليت و برنامه‌های متعدد ضمن سال اوقاف و امور خيريه، اشاره کرد و گفت: انجام و برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی از جمله طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی، نشاط معنوی در تابستان، مهر تندرستی با هدف تامين تجهیزات پزشکی مراكز درمانی و بيمارستان‌ها، مهر تحصیلی با هدف كمک به دانش آموزان بی بضاعت همه ساله در سطح کشور و گیلان برگزار می شود.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: امروز طی مراسمی 250بسته لوازم التحریر از موقوفه حاجی صالح نویدی به ارزش 26میلیون ریال در اختیار آموزش و پرورش قرار میگیرد تا طبق نظر واقف بین دانش آموزان بی بضاعت گوراب زرمیخ توزیع شود.

وی به برنامه های گسترده اوقاف گیلان در برگزاری کلاسهای طرح تربیت حافظ و آموزش قرآن در آستان امام زادگان اشاره کرد و گفت: این کلاسهای آموزشی در 306بقعه متبرکه و آستان امازادگان گیلان دایر است.

علیزاده اعلام کرد: به زودی کرسی های تلاوت قرآن در آستان امامزادگان گیلان برگزار می شود.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به استقبال مردم استان از فعالیتهای قرآنی و امور خیریه گفت: در سال گذشته 28 میلیارد تومان کمکهای مردمی در گیلان جمع آوری شد که در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه استان هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار