• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام و المسلمین جلالی، امام جمعه شهر گوراب زرمیخ در دیدار روز گذشته با رئیس اداره اوقاف صومعه سرا، با تاکید بر لزوم احیای موقوفات به ویژه در شهر گوراب زرمیخ گفت: وقف یکی از ارکان اقتصادی دین اسلام است.
وی به نقش وقف در توزیع عادلانه ثروت، کاهش فاصله طبقاتی و رونق تولید اشاره و اظهار کرد: اگر به سنت وقف به درستی عمل شود فقر در جامعه ریشه کن می شود.
امام جمعه گوراب زرمیخ، موقوفه خواری را یکی از اعمال بسیار ناپسند در آموزه‌های اسلامی معرفی کرد و گفت: موقوفات قابل خرید و فروش و بخشش نیستند.
وی حفظ و احیای موقوفات را لازمه صیانت از موقوفات دانست و اظهار کرد: احیای موقوفات به اجرای نیات واقفین می انجامد.
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه در حکومت اسلامی همگان موظف به اجرای آموزه های اسلامی و قوانین کشور هستند، گفت: امام جمعه باید در راس اجرای قانون باشد.
وی تاکید کرد: بر همین اساس آمادگی کامل دارم تا در اجرای قوانین، به نهاد ولایی و قرآنی مانند اوقاف کمک کنم.
امام جمعه گوراب زرمیخ اظهار داشت: به اداره اوقاف صومعه سرا در به روز کردن مال الاجاره موقوفات کمک خواهم کرد.
راستاد، رئیس اداره اوقاف صومعه سرا نیز در این دیدار با اشاره به روز و عادلانه نبود مال الاجاره موقوفات شهر گوراب زرمیخ، گفت: در برخی موارد مردم برخی مناطق به دلایل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مقاومت می‌کنند که در این گونه موارد ائمه جمعه باید به اوقاف کمک کنند.
وی اذعان داشت: عواید موقوفات گوراب زرمیخ برای مسجد و بقعه گوارب زرمیخ، کمک به مستمندان و دانش آموزان فقیر است.
رئیس اداره اوقاف صومعه سرا همچنین گفت: برخی از موقوفات شهر گوراب زرمیخ در دست نهادهای دولتی است که برای دریافت مطالبات موقوفه نیازمند همکاری امام جمعه هستیم.
وی اعلام کرد: شهر گوراب زرمیخ سه موقوفه دارد که تنها یکی از موقوفات داخل شهر نزدیک به 100 رقبه تجاری عرصه و اعیان وقف دارد.
راستاد اظهار داشت: مقرر شد تا در آینده نزدیک جلسه‌ای با شورای اسلامی و شهردار شهر گوراب زرمیخ برگزار کنیم تا در دفاع از حقوق موقوفات در شهر گوراب زرمیخ وحدت رویه داشته باشیم. اعلام آمادگی امام جمعه گوراب زرمیخ در کمک به احیای موقوفات/احیای وقف ضامن اجرای نیات واقف است

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار