• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله زاده، امام جمعه بخش خمام در اولین جلسه‌ی ستاد امور مساجد بخش خمام که روز گذشته در دفتر امام جمعه خمام تشکیل شد، اظهار کرد: شهر خمام بر اساس سرشماری سال 95، 20 هزار نفر جمعیت دارد.

وی رسیدگی به امور معرفتی و تربیت دینی مردم را از شئون حکومت اسلامی خواند و خاطرنشان کرد: در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات خوبی در امور عمران و آبادانی مساجد انجام شده است.

امام جمعه خمام اظهار داشت: بیش‌از ۷۰ مسجد در سطح بخش و ۲ مسجد در سطح شهر خمام در حال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر لزوم احداث مساجد بیشتر در خمام، گفت: در ساخت مسجد، باید به نیاز مناطق کم برخوردار از اماکن مذهبی توجه ویژه شود.

حجت الاسلام اسد زاده، ابراز امیدواری کرد: با افزایش مساجد و مکان‌های مذهبی در سطح شهر بتوانیم خدمات خوب و ارزنده‌ای برای مردم خمام و مومنین این‌بخش شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام کریمی، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه رشت نیز در این جلسه با اشاره به اساسنامه‌ی جدیدی که از سوی نماینده ولی‌فقیه در گیلان در خصوص امور مساجد ابلاغ گردیده، گفت: با توجه به اقدام آیت‌الله رسول فلاحتی این امیدواری وجود دارد که در بحث مساجد، هیات‌های امنا و ائمه جماعات شاهد وحدت رویه‌، رشد بیشتر و فعالیت منسجم‌تر در شهرستان رشت و سطح بخش خمام باشیم.

وی وظیفه تعیین هیئت امنای بقاع متبرکه و مساجد را مسئولیتی بسیار خطیر و مهم دانست و افزود: بقاع متبرکه و مساجد طبق بیان رهبر معظم انقلاب باید به قطب فرهنگی هر منطقه تبدیل شوند و این امر در سایه نیروی انسانی کارآمد به عنوان هیئت امنا ممکن است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشت اعلام کرد: اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه و مساجد بازوان توانمند سازمان اوقاف در هر منطقه هستند.

حجت الاسلام کریمی اظهار داشت: جلسه ستاد امور مساجد در هر شهر و بخشی با هماهنگی امام جمعه و اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه وظیفه تعیین هیئت امنا را بر عهده دارد.

گفتنی‌است، حجت‌الاسلام صادق دوستار «رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت» نیز در جلسه حضور داشتند.

لزوم احداث مساجد بیشتر در خمام/اولین جلسه ستاد امور مساجد بخش خمام تشکیل شد

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار