• امروز چهارشنبه سی ام آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حوزه هاي علميه و موقوفات لازم و ملزوم يكديگر هستند/امروز شاهد زنده شدن وقف هاي جديد با نيات كمك به حوزه هاي علميه هستيم

حوزه هاي علميه و موقوفات لازم و ملزوم يكديگر هستند/امروز شاهد زنده شدن وقف هاي جديد با نيات كمك به حوزه هاي علميه هستيم

حجت الاسلام والمسلمين عادل ، معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امورخيريه كشور : امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی این اتفاق مهم دوباره احیاء و شاهد وقف ها و زنده شدن موقوفات مرتبط با حوزه هاي علميه هستيم .

 یک شنبه 17 تیر 1397   50  0      

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امورخيريه گيلان ، حجت الاسلام والمسلمين عادل ، معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امورخيريه كشور در نشست هم انديشي موقوفات حوزه هاي علميه كه در حوزه علميه اميرالمومنين(ع) رشت برگزار شد ، گفت : هرجا که حوزه هاي علمیه قوی آنجا است موقوفات فراواني نيز وجود داشته و این دو لازم و ملزوم يكديگر هستند .
وي همچنين افزود : در زمان قبل از انقلاب تبلیغات وقف با نیت حوزه های علمیه بسيار کمرنگ شده بود ولی امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی این اتفاق مهم دوباره احیاء و شاهد وقف ها و زنده شدن موقوفات مرتبط با حوزه هاي علميه هستيم .

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امورخيريه كشور همچنين افزود : نباید فقط تبلیغ سنت حسنه وقف را از اوقاف درخواست داشت بلکه همه علماء و کسانی که صاحب تربیون هستند و حرف آنها در مردم تاثیر دارد بايد اين اقدام تبلیغی انجام دهند که مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود .
عادل همچنين گفت : با وجود اقدامات بسيار خوب در مجموعه اوقاف و امورخيريه و رشد برنامه عملياتي در اين مجموعه ، قطعا جاهايي نقدها و ضعف هايي وجود دارد و ما اينجا دست تمام كساني كه خیرخواهانه و منصفانه و براي شكوفايي وقف و بقاع متبركه ، پيشنهادات خود را به گوش ما برسانند خواهيم فشرد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر