• امروز چهارشنبه سی ام آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تهاجم بی سابقه دشمنان برای نابودی خانواده و هویت ایرانی/تربیت صحیح و دینی فرزندان از وظایف مهم پدران و مادران است

تهاجم بی سابقه دشمنان برای نابودی خانواده و هویت ایرانی/تربیت صحیح و دینی فرزندان از وظایف مهم پدران و مادران است

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان در افتتاحیه طرح نشاط معنوی استان گیلان : امروز ایجاد فضای فرهنگی و آموزشی در جوار بقاع متبرکه و مساجد یک اتفاق خوب برای پرورش نسل کودک و نوجوان است و این وظیفه پدران و مادران است که این مهم را جدی تلقی نمایند .

 شنبه 16 تیر 1397   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان در مراسم افتتاحیه طرح نشاط معنوی استان گیلان که در آستان مقدس امامزادگان ماچیان شهرستان رودسر برگزار شده بود با اشاره به وظایف مهم والدین در حق فرزندان ، گفت : اولین و مهمترین وظیفه والدین بر فرزندان این است که به آنها مسیر ، راه درست و آموزه های دینی آموزش دهند .
وی همچنین گفت : امروز ایجاد فضای فرهنگی و آموزشی در جوار بقاع متبرکه و مساجد یک اتفاق خوب برای پرورش نسل کودک و نوجوان است و این وظیفه پدران و مادران است که این مهم را جدی تلقی نمایند زیرا باید پاسخگوی مسئله تربیت فرزند ، هم در این دنیا و هم در آخرت باشند .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان همچنین افزود : امیرالمومنین علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) می فرمایند : قلب یک نوجوان و جوان که تازه به سن تکلیف رسیده همانند یک زمین خالی است که هر بذری کاشته شود همان درو می شود پس قبل از اینکه قلب توسط دشمنان و معاندان دین دزدیده شود آنها را به معارف اسلامی و دینی دعوت کنید .
علیزاده همچنین با اشاره به مقوله مهم زمان آموزش به فرزندان ، افزود : نکته مهم در راه تربیت درست فرزندان این است که این آموزش باید به موقع و دقیق انجام گردد و اگر در زمان مقرر پرورش این کودکان انجام نپذیرد و دیر شود دیگر جبران این موضوع سخت خواهد بود .
 
وی همچنین افزود : تاکید اسلام و اهل بیت(ع) بر تربیت فرزندان بی جهت نیست ، باید معارف اسلام ، اهل بیت(ع) ، دین ، نماز ، انقلاب و آشنایی با قران و مجالس قرآنی در کودک و نوجوان نهادینه گردد .
علیزاده همچنین گفت : ما در گذشته شاهد رسوم خوبی در خصوص یاد دادن تعالیم اسلامی و قرآنی به فرزندان بودیم که امروزه متاسفانه شاهد کم رنگ شدن آنها هستیم ، امروز اگر شهیدان ، علما ، نخبگان شهید و تمام کسانی که به مقام اعلاء الهی رسیدن دلیل مرتبه و تاثیرگذاری آنان ، تربیت خوب ، اسلامی ، اهل بیتی(ع) و قرآنی توسط پدران و مادران آنها بود که نشانه و رد اینان در جامعه تاثیرگذار و نمایان است .
مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با اشاره به مشکلات اجتماعی در جامعه افزود : امروز بسیاری از مشکلات اجتماعی در جامعه اعم از کلاهبرداری ، دزدی ، فساد ، تجاوز ، احتکار و ... حاصل از همین دوری از احکام اسلامی و دینی است امروز این دور شدن و تربیت ناصحیح باعث شده است که این عده ، مردم و جامعه را دچار مشکلات مختلف نمایند .اگر میخواهیم فرزندانی اثرگذار در جامعه داشته باشیم باید از اول و پایه آنان را با احکام دینی آشنا نمائیم دشمنان این آب و خاک برای همه فرزندان ما برنامه و نقشه های خطرناکی در حال اجرا دارد ، امروز همه ما شاهد این ناتو و جنگ عظیم فرهنگی دشمنان در جامعه و خانواده ها هستیم .
وی همچنین افزود : امروز سیصد ماهواره در جهان در حال فعالیت است که ۱۱۶ ماهواره فقط فضای رسانه ای ایران را پوشش می دهد که مستقیما بنیان خانواده ، فرزندان و کودکان را نشانه رفته است ، آیا ایجاد ۲۵۰ کانال کودکان و ۱۲۰ کانال فارسی زبان فیلم و سریال هدفی جز نابودی خانواده و نسل ایرانی و هویت ملی را دنبال می کنند .
علیزاده همچنین افزود : پدران و مادران باید امروز همه تلاش و حمایت همه جانبه خود در تربیت صحیح و دینی فرزندان نمایند و اگر این موضوع مهم انجام نگردد والدین هم دچارعاق فرزندان خواهند شد
.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر