• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امورخيريه استان گيلان ، دكتر كيوان محمدي ، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان در جلسه شوراي اداري اوقاف و امورخيريه گيلان ، ضمن تبریک ایاد شعبانیه ، گفت : اوقاف و امورخيريه یک سازمان تخصصی و فنی در همه امور است زيرا هرکسی نمی تواند در مبحث وقف اظهار نظر كند و عملا اینکار ممكن نخواهد بود .
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان همچنين افزود : در قرآن كريم به موضوع وقف اشارات فراواني شده است ، وقف یک مفهومی دینی ، مذهبی و اعتقادی در جامعه دارد ، وقف یک هدیه دائمی برای خدمات عمومی است و این همه زیبایی های خدمات وقف است .
وي همچنين افزود : اوقاف با برنامه هاي مدون و كارهاي خوب فرهنگي و قرآني تا كنون توانسته اتفاقات خوبي رقم بزند و مباحثی که گاهی بر علیه اوقاف رقم مي خورد از بی اطلاعی اين عده است .
محمدي همچنين گفت : اوقاف جزو سازمان های نظر دهنده است اوقاف وظیفه سنگینی در نگهداری از این امانات و این هدیه ها دارد .توجه مردم به مقوله وقف جدی و مهم است و این ریشه تاریخی در این کشور دارد .
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان همچنين افزود : باید با مدیریت صحیح و اصولی و فارغ از هرگونه نگاه جناحی برای ریشه کن شدن تبعیض و اجرای عدالت تلاش کنیم .
وي همچنين با اشاره به بركات انقلاب و نظام ، گفت : انقلاب و مردم ما قویتر از آنی هستند كه از نقشه های مختلف دشمنان بهراسند ، امروز قدرت جمهوری اسلامی حرف اول را در خاورمیانه و جهان اسلام میزند كه نمونه مشابه آن در بحث سوریه است که آمریکایی ها وعده سقوط ۶ ماهه آن را دادند و امروز بعد از ۷ سال شاهد سقوط خود امریکایی ها و کشورهای حامی ان هستیم و این منافع ملی است که در آن برهه از کشور سوریه دفاع کنیم.
نقش کشور ما یک نقش سازنده است و ادارات مذهبی مثل اوقاف وظیفه سنگین تبلیغ و ترویج فرهنگ دین را دارد .امروز اوقاف باید الگوهای جدید برای موقوفات و بقاع متبرکه انجام دهد
اوقاف يك سازمان تخصصي و فني است/وقف يك هديه دائمي براي خدمات عمومي است

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار