• امروز دوشنبه بیست و ششم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دیدار مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان

دیدار مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در دومین روز از سال 97 به دیدار حضرت آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت رفت .

 جمعه 3 فروردین 1397   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ، حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در دیدار با حضرت آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت با اشاره به آماده باش کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه گیلان وهیئت امنای بقاع متبرکه در ایام نوروز، گفت : 260 بقعه متبرکه در گیلان مجری برگزاری طرح آرامش بهاری هستند .
وی همچنین افزود : این طرح برای هشتمین سال متوالی در بقاع متبرکه استان گیلان اجرا می‌شود.
علیزاده اعلام کرد : 200 مبلغ بومی و غیربومی اعزامی از قم و سه‌هزار خادم و کارشناس فرهنگی در برگزاری طرح آرامش بهاری در گیلان مشارکت دارند .
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح آرامش بهاری تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی است ، گفت : بسترهای لازم برای پذیرایی از زائران و مهمانان نوروزی در بقاع گیلان فراهم است .
وی خاطرنشان ساخت : 70 خیمه معرفت در سطح بقاع شاخص گیلان در قالب طرح آرامش بهاری دایر شده است .
علیزاده اظهار داشت : این خیمه های معرفت با دار بودن غرفه کودکان، پاسخ به مسائل شرعی، مشاوره خانواده و همه واقف باشیم به دنبال ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و خدمات‌رسانی به گردشگران هستند.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان همچنین از ثبت 56 موقوفه جدید به ارزش 400 میلیارد ریال در سال 96 در سطح استان گیلان خبرداد و گفت: اکنون تعداد موقوفه‌های استان گیلان به پنج‌هزار موقوفه افزایش پیدا کرده است.
در ادامه این دیدار حضرت آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت ضمن تمجید از برنامه های فرهنگی اوقاف و تاکید برانجام کارهای فرهنگی و دینی در جامعه گفت : بقاع متبرکه مامن و پناهگاه مردم هستند و این پایگاه های اصیل اسلام نقش مهمی در ترویج ارزشهای اسلامی دارند .
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت اعلام کرد : بقاع متبرکه یکی از کانون های مهم فرهنگ سازی اسلامی و سبک زندگی اصیل اسلامی و ایرانی هستند.
حضرت آیت الله قربانی همچنین افزود : همه باید برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تلاش نماییم تا فرهنگ اسلامی و ایرانی میان خانواده ها و جوانان رشد یابد
.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار