• امروز چهارشنبه سی ام آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف يك موضوع كامل ديني و بركات فراواني براي جامعه دارد/بايد اين فرهنگ حسنه با زبان هنر و تصوير به مردم شناسانده شود

وقف يك موضوع كامل ديني و بركات فراواني براي جامعه دارد/بايد اين فرهنگ حسنه با زبان هنر و تصوير به مردم شناسانده شود

آيت الله دكتر علي محمدي ، نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امورخيريه كشور در جمع اعضاي تيم ساخت فيلم داستاني ميراث در رشت : وقف يك صدقه جاري و عام المنفعه است و متعلق به فرد خاصی نیست ، بايد با كارهاي فاخر و در شان نام وقف ، اين سنت زيبا را در جامعه ترويج نماييم .

 چهارشنبه 2 اسفند 1396   255  0      

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امورخيريه گيلان ، آيت الله دكتر علي محمدي ، نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امورخيريه كشور در جمع اعضاي تيم ساخت فيلم داستاني ميراث در رشت ، ضمن تشکر و خسته نباشيد به اعضاي اين تيم و لزوم پرداخت بيشتر به اين سنت حسنه با زبان هنر ، گفت : موضوعی که براي اين فيلم انتخاب شده یک سنت كامل است ، وقف برکات فراواني براي جامعه دارد كه هميشه جاري خواهد ماند .
وي همچنين افزود : وقف یک احسان ماندگار است و باقي است كه آثار آن در اختیار نیازمندان ، يتيمان ، بيماران بي بضاعت و محروم ، اشتغال براي جوانان و موضوعات فراوان ديگر قرار خواهد گرف و ما باید صدقه ای ايجاد کنیم که براي هميشه باقي بماند .
نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امورخيريه كشور همچنين افزود : ما امروز در استان گيلان موقوفاتی داریم که سالهاي سال باقي مانده است و شهرها و مردم اين استان نیز از آثار و بركات وقف بهرمند شده اند ، ما باید تلاش کنیم كه این سنت زیبا و ارزنده بيش از پيش ترويج پيدا كند .
محمدي همچنين با اشاره به اينكه هر فرد واقف مي تواند خود متولي موقوفه خويش باشد ، افزود : وقف يك موضوع عام المنفعه است و متعلق به فرد خاصی نیست و ما بسيار استقبال مي كنيم كه هموطن مسلمان ما با وقف ، خودش متولی موقوفه خويش باشد امروز حوزه هايی همچون درمان ، اشتغال ازنيازهاي روز جامعه بشمار مي رود كه بايد واقفين را به اين عرصه سوق داد .
وي همچنين در پايان ضمن تشكر از برنامه ريزي مدون براي شناساندن فرهنگ وقف به مردم از طريق زبان هنر و تصوير ، گفت : بايد فعالیت در حوزه هنر و تصوير براي شناساندن وقف بيشتر تلاش گردد تا این فرهنگ فاخر بخوبی با زبان هنر و تصویر به مردم نشان داده شود .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر