• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان ، حجت الاسلام واالمسلمین پروایی ، نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری در جمع هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه گیلان که در سالن اجتماعات نیروی انتظامی برگزار شده بود ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب و تسلیت ایام فاطمیه ، گفت : یکی از مباحث کاربردی نگاه به رویش و ریزش انقلاب اسلامی است ، مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان خواستند که حتما یک گروه اندیشه ورز در این مجلس تشکیل گردد و بررسی شود اهداف و وعده های اصلی انقلاب تا چه حد پیشرفت ، توقف و پسرفت داشته است تا نقاط ضعف و قوت آن شناسایی گردد .
وی همچنین افزود : ما در میان صحابه بزرگ پیغمبر اسلام طلحه و زبیر را داشتیم و اینان از پیشگامان در قبول اسلام و یاری به پیامبر عظیم الشان اسلام بودند ولی در زمان امامت حضرت علی(ع) به محض تعلق نگرفتن منصب و پست بلافاصله از علی(ع) جدا شدند و حتی شروع به جنگ با امیرالمومنین(ع) گذاشتند .
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری همچنین افزود : در انقلاب اسلامی هم عده ای تا زمانی که جایگاه و منصب داشتند دم از انقلاب وانقلابیگری میزدند ولی به محض اینکه پست از آنها گرفته شد بنا به فرمایش مقام معظم رهبری تبدیل به اپوزیسیون و مخالف شدند .
پروایی همچنین گفت : پیروزی انقلاب ما ، دفاع مقدس و شکست داعش از آموزه های کربلا و فرهنگ شهادت است و این یکی از رویش های بزرگ و راهبردی انقلاب اسلامی است .
وی همچنین افزود : استقلال سیاسی را نیز می توان از رویش های انقلاب دانست امروز از راس نظام تا نماینده یک دهستان به انتخاب مردم انجام می شود و باید قدر این نعمت و موضوع مهم را دانست .
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری همچنین افزود : روز قدس ، مراسم بزرگ ۲۲ بهمن ، خودباوری ، پیشرفت های دفاعی و علمی و پزشکی ، مبارزه با استعمارگران و ایجاد جبهه مقاومت نیز از دیگر رویش های مهم انقلاب است و البته در کنار این ریزش هایی هم صورت گرفت .
وی همچنین افزود : اولین و مهمترین موضوع در ریزش بی بصیرتی است ، بصیرت یعنی بینش سیاسی درست و دقیق . حضرت امیرالمومنین(ع) می فرمایند : این علم(علم دین و اسلام) را کسی می تواند حمل کند که اهل بصیرت باشد .قرآن ، عترت و اهل بیت(ع) عامل بصیرت هستند و انسان را گمراه نمی کنند  و در زمان غیبت امام عصر(عج) بصیرت و اطاعت و راه درست در تبعیت از ولی فقیه زمانه است .
پروایی همچنین گفت : صراط مستقیم امروز ولایت فقیه است امروز عده ای جدایی دین از سیاست را فریاد می زنند ، اینان توجه نمی کنند که مگر پیامبر اکرم(ص) حضرت علی(ع) دین را از سیاست جدا کردند ؟
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت : شما هیئت امناء و خادمین بقاع متبرکه جزو امانتداران بزرگ اهل بیت(ع) هستید همچنین با پذیرش مسولیت این مکان های مقدس ، جزو امانتداران ولایت و انقلاب می باشید ، اگر در این امانت کوشا و مراقبت نکنید هزینه سختی به کشور ، انقلاب ، امام ، شهدا و مقام معظم رهبری وارد نموده اید . بصیرت یعنی بینش قوی سیاسی/خدمتگذاران به بقاع متبرکه جزو امانتداران اهل بیت(ع) هستند

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار