• امروز سه شنبه سی ام مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جوابيه

جوابيه

جوابيه روابط عمومي اوقاف و امورخيريه استان گيلان در خصوص اتهام مطرح شده از سوي يك هفته نامه .

 پنج شنبه 25 دی 1393   1526  0      

بي شك در عرصه امروز تمام فعاليت هاي فرهنگي حضور رسانه اعم از نوشتاري و ديداري امري بي بديل و مهم بشمار مي رود و خبرنگاران نيز بازوهاي تواناي آن مي باشند و اين براي روابط عمومي دستگاهها كه خود از اين جنس هستند كاملا روشن و هويداست .
اما متاسفانه همانند همه مشاغل ديگر كه عده اي خود را بزرگتر و قيم همه مي دانند در عرصه خبرنگاري نيز با توجه به اينكه جلوي زياده خواهي آنان گرفته شده ، شيپور عدالتخواهي و ستم به اين قشر زحمتكش را بدست گرفته اند و با درج مقاله اقدام به زيرسئوال بردن تلاش هاي انجام شده مي كنند .
جناب آقاي همرنگ در تيتر مقاله خود (شماره 745 مورخ شنبه 20 دي ماه 93) نوشته اند "آقاي روابط عمومي خبرنگاران پول خلق الله را نمي خورند" . آقاي همرنگ ، چه كسي بشما گفت كه خبرنگاران پول خلق الله را مي خورند ؟ آيا غير اينست كه يكي از وظايف سنگين در عرصه خبر اينست كه دروغ در جامعه به قلم نوشته نشود و ترويج پيدا نكند ؟ آيا غير اينست كه با مراجعه هاي مكرر شما به روابط عمومي اين اداره كل و درخواست مبلغ بالا براي رپرتاژ خبر با مخالفت مسئول روابط عمومي مواجه شديد و پاسخ "پول خلق الله (بخوانيد حق همه زحمتكشان عرصه مطبوعات) را فقط نبايد به شخص شما داد "شنيديد" ؟ آيا اصلا وجهي كه شما خواهان آن هستيد در قبال مطلبي است كه در هفته نامه پيك شمال درج شده است يا در نشريه ديگري ؟؟؟ آيا اصلا صحبت چهره به چهره كه جنابعالي با مسئول روابط عمومي داشتيد بايد انعكاس آن و آنهم به شكل وارونه در نشريه ثالث باشد ؟ آيا غير اينست كه پول بيت المال داراي رديف و بودجه مشخص است و با توجه به تعدد نشريات مكتوب در استان گيلان ، هزينه اختصاص يافته بايد در بين تمامي فعالان ترويج و تبليغ فرهنگ وقف اختصاص يابد .
آيا غير اينست كه شما بارها براي خبرهايي كه از اين اداره كل به چاپ رسانيديد انتظار اختصاص رپرتاژ ويژه و متعدد داشتيد ؟
شما در حالي دم از مظلوميت و حمايت از خبرنگاران مي زنيد كه رفتارتان بر خلاف فرياد هايتان است . نمونه آن اعتراض غيرمنطقي جنابعالي جهت تقدير در همايش وقف و رسانه سال 1392 بود كه انتظار داشتيد نشريه متبوعتان هم رديف نشرياتي قرار گيرد كه به حق و با آمار مستند بالاتر در عرصه تبليغ فرهنگ وقف تلاش كرده است . آيا عدالت و عدالتخواهي شما به همين مقدار است ؟
همانطور نيز كه مي دانيد اوقاف و امورخيريه استان گيلان در سالهاي اخير پرچمدار فعاليت هاي فرهنگي در استان مي باشد و اگر وجود رسانه هاي نوشتاري و ديداري نبود يقينا تبليغ اين برنامه هاي فرهنگي و علي الخصوص ترويج سنت حسنه وقف به سختي امكان پذير بود . به همين خاطر و بدليل اهميت اين موضوع ، روابط عمومي اين اداره كل با برگزاري همايش وقف و رسانه بصورت ويژه سعي در تكريم و ارج نهادن به خدمات اصحاب رسانه و قلم كه حقا و انصافا بدون هيچگونه چشم داشت و زياده طلبي كمر همت به توسعه فرهنگ و سنت حسنه وقف بسته اند نموده است . حال بايد پرسيد آيا حق است با اين زياده خواهي ها و اين نوع كم بيني ها روبرو شود ؟
در هر حال تمام حرف در اين است كه چرا وقتي مي بينيم زياده خواهي مان در جايي تامين نمي شود خود را سخنگو و عدالتخواه دانسته و از ديگران براي خود هزينه مي كنيم . همه مي دانند كه خبرنگاران جزو قشر مظلوم ، زحمتكش و صد البته بي ادعاي اين جامعه مي باشند كه در عرصه حرفه اي خبر پر تلاش ظاهر شده اند پس بياييم براي منافع خود از اين قشر زحمتكش استفاده ابزاري نكنيم چون در آن صورت وجدانهاي بيدار به قضاوت مي نشينند .
در آخر اوقاف و امورخيريه استان گيلان از كليه فعالان عرصه رسانه هاي مكتوب كه بدون هيچگونه زياده خواهي و خود بزرگ بيني ما در كمك به توسعه فرهنگ وقف و بقاع متبركه ياري مي رسانند تشكر مي نمايد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار