کد خبر : 368584

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 4 آذر 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان گيلان
• بسیج یک مکتب توحیدی است
حجت الاسلام ربانی نژاد در مراسم گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج یک مکتب توحیدی است
حجت الاسلام احمد ربانی نژاد در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در اداره کل اوقاف گیلان گفت: بسیج یک مکتب توحیدی است که اصول تشکیل آن برگرفته از خدا باوری و طاغوت ستیزی است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت اعلام کرد: امام خمینی(رحمه الله) مکتب بسیج را با مبنا و شاخص اصلی توحید شکل داد.
وی افزود: بسیج، منسجم ترین سازمان جمهوری اسلامی در دنیاست و هر کسی که معتقد به توحید و مقاومت علیه استکبار باشد در زمره این نیروی مکتبی قرار می گیرد.
ربانی نژاد خاطرنشان ساخت: بسیج به خاطر این در مقابل استکبار می استد چون فقط خدا را می بیند و خداوند متعال را قادر و قدرت مطلق می داند.
وی گفت: مهمترین مولفه در مکتب توحیدی بسیج تکلیف محوری و تکلیف مداری است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت اضافه کرد: کسی که در مکتب توحیدی لست برای خود در برابر جامعه و مردم، تکلیف و وظیفه قائل است.
وی گفت: بسیج مجموعه ای است که بر مبنای تکلیف عمل می کند و تکلیف خود را از زور مداران نمی گیرد و بر مبنای تکلیف الهی عمل می کند.
ربانی نژاد تاکید کرد: هر کس اینگونه عمل کند بسیجی است.
وی با بیان اینکه عمل به تکلیف گاهی خود را در قالب دفاع نظامی بروز می کند، گفت: گاهی این تکلیف در قالب جهاد علمی و فتح قله های تکنولوژی، گاهی به صورت جهاد اعتقادی و در برهه ای از زمان هم به صورت مبارزه در فضای مجاری بروز پیدا می کند.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رشت ادامه داد: گاهی دشمن مرزهای امنیتی را با مخاطره روبرو می کند و بسیج وظیفه خود می داند با حضور در سوریه و لبنان و عراق به مقابله با جنگ نیابتی پرداخته و از مرزهای امنیتی جامعه اسلامی دفاع کند.
وی گفت: همین مسئله تکلیف محور در مکتب توحیدی باعث شد تا بسیج در مهار کرونا وارد عمل شود.
حجت الاسلام ربانی نژاد اظهار کرد: طبق آموزه های اسلامی هر کسی رفتار درست و سبک زندگی درست داشته باشد بسیجی است.