کد خبر : 307690

تاریخ درج خبر : سه شنبه 20 شهریور 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان گيلان
• کمک 28 میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبرکه
مدیر کل اوقاف گیلان اعلام کرد: در سال گذشته 28 میلیارد تومان از کمکهای مردمی در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه گیلان استفاده شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام علیزاده،مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان روز گذشته در دیدار با حجت الاسلام راشدی نوری، امام جمعه صومعه سرا با اشاره به حوزه های فعالیتهای سازمان اوقاف اظهار داشت: تدبیر امور امام زادگان، نظارت بر موقوفات و برگزاری مسابقات قرآن سه حوزه مهم فعالیتهای سازمان اوقاف است.

وی در ادامه از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 510بقعه متبرکه استان گیلان در ایام محرم و صفر خبر داد و گفت: ویژه برنامه های لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل ویژه نوجوانان، رهروان زینبی ویژه بانوان، شام غریبان، نماز ظهر عاشورا و لبیک یا رسول الله در قالب این طرح در بقاع مجری طرح برگزار می شود.

علیزاده خاطر نشان کرد: 63 مبلغ اعزامی از قم و 300مبلغ بومی در اجرای این طرح با اوقاف گیلان همکاری میکنند.

وی به انجام فعاليت و برنامه‌های متعدد ضمن سال اوقاف و امور خيريه، اشاره کرد و گفت: انجام و برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی از جمله طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی، نشاط معنوی در تابستان، مهر تندرستی با هدف تامين تجهیزات پزشکی مراكز درمانی و بيمارستان‌ها، مهر تحصیلی با هدف كمک به دانش آموزان بی بضاعت همه ساله در سطح کشور و گیلان برگزار می شود.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: امروز طی مراسمی 250بسته لوازم التحریر از موقوفه حاجی صالح نویدی به ارزش 26میلیون ریال در اختیار آموزش و پرورش قرار میگیرد تا طبق نظر واقف بین دانش آموزان بی بضاعت گوراب زرمیخ توزیع شود.

وی به برنامه های گسترده اوقاف گیلان در برگزاری کلاسهای طرح تربیت حافظ و آموزش قرآن در آستان امام زادگان اشاره کرد و گفت: این کلاسهای آموزشی در 306بقعه متبرکه و آستان امازادگان گیلان دایر است.

علیزاده اعلام کرد: به زودی کرسی های تلاوت قرآن در آستان امامزادگان گیلان برگزار می شود.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به استقبال مردم استان از فعالیتهای قرآنی و امور خیریه گفت: در سال گذشته 28 میلیارد تومان کمکهای مردمی در گیلان جمع آوری شد که در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه استان هزینه شده است.