کد خبر : 304054

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان گيلان
• همايش تجليل از امامزادگان و بقاع متبركه به مناسبت دهه كرامت
محمد قاسم پور ، معاون فرهنگي و اجتماعي اوقاف و امورخيريه گيلان از برگزاري همايش استاني تجليل از امامزادگان و بقاع متبركه به مناسبت دهه كرامت خبر داد .
به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امورخيريه استان گيلان ، محمد قاسم پور ، معاون فرهنگي و اجتماعي اوقاف و امورخيريه گيلان از برنامه هاي آغاز دهه كرامت در اين استان خبر داد و گفت : بقاع متبرکه و امامزادگان کانون های توحید ، خداپرستی و توسل هستند که می بایست مورد توجه و تکریم مومنين و مردم قرار گیرند .
وي همچنين افزود : دهه کرامت و روز ۵ ذی القعده که در تقویم رسمی کشور به روز تجلیل امامزادگان نامگذاری شده است فرصت مغتنمی است برای اعتلای فرهنگ زیارت و تکریم سلاله پاک رسول خدا(ص) که بايد قدر آن را دانسته شود و از اين مراكز فرهنگي و ديني بیشترین بهره برداری صورت پذیرد .
معاون فرهنگي و اجتماعي اوقاف و امورخيريه گيلان همچنين افزود : در همین راستا در سطح بقاع متبرکه استان از ۲۴ تیرماه (۱ذی القعده) که مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا ۳ مرداد (۱۱ ذی القعده) که مصادف است با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است ، ویژه برنامه های دهه کرامت نيز در اين ايام مبارك برگزار می گردد که از جمله شاخص ترین آنها می توان به برگزاری ویژه برنامه روز دختر و تجلیل از بانوان محجبه که امسال اين برنامه همزمان با هفته عفاف حجاب هم می باشد و همچنین ۲۸ تیرماه همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبركه گيلان كه در آستان مقدس آقاسیدجلال الدین(ع) اشرف برگزار خواهد شد .
 
قاسم پور همچنين با اشاره به برنامه هاي همايش استاني تجليل از امامزادگان و بقاع متبركه ، گفت : در اين مراسم از هیئت امناء ، خادمین ، مدیران مراکز فرهنگی و قرانی و خیرین مسجد ساز و بقعه ساز بصورت منتخب و نمادین تقدير و تجلیل خواهد شد .
وي همچنين با اشاره به اجراي 13 برنامه در سطح شهرستان هاي استان گيلان اشاره كرد و افزود : مراسم تجليل از امامزادگان هر شهرستان نيز با محوریت بقاع متبرکه و توسط ادارات اوقاف هر شهرستان برگزار خواهد شد .
محمد قاسم پور ، معاون فرهنگي و اجتماعي اوقاف و امورخيريه گيلان همچنين افزود : از دیگر برنامه های این دهه می توان به استقبال از خادمین حرم رضوی(کاروان زیرسایه خورشید) ، سخنرانی ، مولودی خوانی و اهداء جوایز در بقاع متبركه اشاره نمود .