• امروز دوشنبه دوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان رشت ، حجت‌الاسلام والمسلمين کریمی ، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت گفت : طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه متبرکه شهرستان رشت برگزار می‌شود.
کریمی اظهار داشت : طرح نشاط معنوی با هدف پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در جوار بقاع متبرکه استان گیلان برگزار می‌شود .
وی همچنين افزود : در قالب این طرح که از ۱۶تیرماه آغاز و تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت، اردوهای یک روزه و دو روزه برپا شده و در قالب این اردوها، معارف و احکام دین را به دانش آموزان تعلیم و همچنین مسابقات قرآنی و ورزشی برگزار می‌کنیم .
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت همچنين افزود : امسال علاوه براینکه برای دومین سال از دانشجویان خواهر و برادر دانشگاه علوم قرآنی و حدیث در کنار مبلغین اعزامی و بومی استفاده می‌شود از حضور ۸ مبلغ اعزامی از حوزه علمیه قم بهره خواهیم برد ، همچنین از تعدادی مبلغان بومی در طرح نشاط معنوی امسال استفاده می‌کنیم .
 
وي همچنين تصریح کرد : در قالب طرح نشاط معنوی ، خیمه‌های معرفت نیز برپا می‌شود و شاخص‌ترین خیمه معرفت دو خیمه معرفت امامزاده هاشم(ع) و خواهر امام(س) رشت هستند .
كريمي همچنين ابراز داشت : برای اینکه بتوانیم مخاطب بیشتری جذب کنیم به‌صورت تخصصی از هدایا استفاده می‌کنیم و هدایا را در راستای سایر اقدامات تقدیم می‌کنیم تا برای مخاطبان جذاب باشد .
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت آستان مقدس امام زاده هاشم(ع) را به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین بقاع استان دانست و افزود : آستان مقدس امام زاده هاشم(ع) کامل‌ترین خیمه معرفت شامل ۵ خیمه را در خود دارد . همچنین تعداد مبلغان اين آستان مقدس بیشتر از سایر بقاع متبرکه است و پس از اتمام طرح نشاط معنوی نیز مبلغان تا پایان تابستان در آنجا حضور دارند .
وي خاطرنشان کرد : بعد از اتمام طرح نشاط معنوی ، ارتباط مبلغان با دانش آموزان قطع نخواهد شد و مبلغان در قالب طرح‌های دیگر با دانش‌آموزان ارتباط می‌گیرند .
28 بقعه متبركه شهرستان رشت ميزبان برگزاري طرح نشاط معنوي

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار